אשכול הפיס
למדעים טכנולוגיה ואומנויות
מעלה אדומים

        

        כ
דף הבית
דף הבית          
 
 
כנס למורי מתמטיקה יוני 2021יריד חקר בהשתתפות חטיבות הביניים ובתי ספר יסודיים מאי 2021 
יריד החקר נערך לאחר תקופה ארוכה שבה לא נערכו ירידים ווההתרגשות הייתה רבה , התלמידים הציגו את עבודתם, צפו בפעילות של מוזיאון המדע והשתתפו בחידון נושא פרסים.
היריד נערך בנוכחותו של מנהל אגף החינוך הראל הורוביץ .
כנסו לתמונות בגלריית התמונות 

תב"ל תלמידים בונים לווין
ביקור יו"ר סוכנות החלל הישראלית מר אבי בלסברג,
נציגי המרכז המדעי בהרצליה ונציגי משרד המדע
בפרויקט תב"ל : תלמידים בונים לווין.
שנה שנייה תלמידי כיתות י'-יא' מ 3 תיכונים:
אורט תעופה וחלל, אמית איתן ודקל וילנאי.
את הביקור כיבדו בנוכחותם:
ראש העיר מר בני כשריאל
(שתמך וגילה מעורבות בפרויקט),
מיטל לבן ס.מנהל אגף החינוך ונציגי התיכונים.
התלמידים בונים את הלווין בחדר הלבן
שהוקם באשכול הפיס למדעים.

  
לחצו על התמונה לקבלת תמונות נוספות 
.
לחצו כאן לסרטון מהכנס 

  
מעבדות באשכול

תלמידי חטיבות הביניים דקל וילנאי אורט ואורט תעופה וחלל מגיעים אלינו ללמוד מדעים וטכנולוגיה.

 אודיטוריום

משמש את כל תושבי מעלה אדומים. מכיל 215 מקומות ישיבה.

 

טלפון ליצירת קשר: 02-5902171
פקס: 02-5902172.צמח חודש ספטמברחצב מצוי

 נרות חצב לבנים, תמירים וזוהרים עולים בשדות היובש של הקיץ הישראלי.זה אומר שחודש אלול, והחודשים אוגוסט וספטמבר כבר כאן.החצב פורח ומביא עם פרחיו הלבנים והיפים כמה בשורות: חודש אלול כאן, הקיץ הולך להיגמר, החופשה הגדולה בסיומה, חודש הרחמים והסליחות כאן, ראש השנה בפתח והחגים קרבים ובאים.פריחת החצב מבשרת שעוד חודש יתחילו הגשמים הראשונים, אז האוויר יהיה רחוץ וצלול. ובינתיים אפשר ליהנות בטיולי פריחה אל מלך הפרחים הבלתי מעורער של הסתיו: החצב המצוי. על הכתר מלכת הסתיו מתחרה עמו יפה חבצלת החוף הלבנה והזוהרת.
 
               
 
אירוע חשוב ספטמבר

יום שימור שכבת האוזון

ייום שימור שכבת האוזון הוא אירוע עולמי המצוין בכל שנה בתאריך 16 בספטמבר.
שכבת האוזון היא שכבה עדינה של גז המקיפה את כדור הארץ ומגינה עליו מקרינה מסוכנת המגיעה מן השמש. לשכבת האוזון תפקיד מכריע בשימור החיים על פני כדור הארץ.
מאמצים ניכרים בתחום איכות הסביבה בעולם כולו, נוגעים להפחתת כמות גזי הפליטה והשימוש בכימיקלים הגורמים לדילול שכבת האוזון העדינה. מאמצים אלה נועדו לבלום את שינויי האקלים אשר להם השפעה נרחבת על רקמת החיים על פני כדור הארץ.
שימור שכבת האוזון מונע מקרינה אולטרה סגולה מזיקה מלהגיע אל כדור הארץ, וחיוני להגנה על בריאות האדם והחי, והמאזן הביולוגי כולו על פני כדור הארץ. 🌎


             
ספטמבר

 4.9.1882- בפעם הראשונה מופק חשמל לשימוש אזרחי באופן מסחרי
רבים מזהים את הנורה החשמלית כהמצאה החשובה ביותר של תומס אדיסון, אך אדיסון עצמו חשב אחרת. הוא טען שההמצאה החשובה ביותר שלו היא מערכת להפקת חשמל. מערכת זו הופעלה בפעם הראשונה ברחוב הפנינים (Pearl Street) בניו יורק. אדיסון רכש שני בניינים סמוכים ברחוב זה, והכניס לתוכם שישה מכשירי דינמו שפעלו בעזרת פחם. כבלי נחושת באורך של כעשרים ק"מ העבירו חשמל לשטח בגודל של 2.5 קמ"ר.

 
8.9.1930 -   ריצ'רד דרו מייצר בפעם הראשונה נייר דבק
יום יום אנחנו מוצאים עשרות שימושים לנייר דבק, וסביר להניח שאיננו מקדישים רגע של מחשבה להמצאה נהדרת זו. ייתכן שגם ריצ'רד דרו לא היה מקדיש לה מחשבה, אבל באחד הימים הוא נתקל בצבע מכוניות, שלא הצליח לצבוע מכוניות בשני צבעים משום שלא הצליח להפריד בין הצבעים. דרו גמר אומר להמציא משהו שיקל על מלאכת הצביעה. תחילה הצליח ליצור נייר דביק לכיסוי, ובהמשך את נייר הדבק השקוף שנמצא בכל בית בעולם המערבי.

 
-9.9.1737נולד לואיג'י גלווני
תצפית מקרית הביאה לפרסומו העולמי של לואיג'י גלווני. בשנת 1786, בעת שערך ניסויים על השפעת זרמי חשמל על בעלי חיים, גלווני שם לב שרגלי צפרדעים התכווצו כאשר הוחזקו באמצעות ווי נחושת על גדר ברזל. גלווני סבר בטעות, שהתופעה הזו הוכיחה את קיומו של נוזל חשמלי בתוך בעלי חיים. לימים, כשפוענח הניסוי נכון, הוא הוביל לבניית הסוללה החשמלית הראשונה.
             
 
15.9.1928- אלכסנדר פלמינג מגלה את הפניצילין
תוך כדי בדיקת הזיהום הגורם למחלת השפעת, הבחין פלמינג באחת מצלחות הפטרי  המשמשות לגידול חיידקים במעבדה התפתח עובש, וסביב העובש נוצרה טבעת נקייה מחיידקים. פלמינג המשיך לחקור את תכונויותיו של העובש כקוטל חיידקים. הוא גילה כי חומר פעיל מסוים בתוך העובש - הוא כינה אותו "פניצילין" - מסוגל לקטול חיידקים- האנטיביוטיקה הראשונה המשמשת למלחמה במחלות, אשר הצילה רבים ברחבי העולם ממוות. חתן לשנת 1945

23.9.1846- האסטרונום יוהן גאל מגלה את כוכב הלכת נפטון
כוכב הלכת אוראנוס היה כוכב הלכת הראשון, שהתגלה בעזרת טלסקופ    ב 1781. במהלך השנים שמו לב האסטרונומים, שמסלול סיבובו של אוראנוס סביב השמש אינו סדיר לחלוטין. דבר זה הוביל להשערה בדבר קיומו של כוכב לכת נוסף, והאסטרונומים אף יכלו לקבוע היכן הוא עשוי להימצא.
ב-1846 מצא יוהן גאל את כוכב הלכת ה"חסר", שקיבל את השם נפטון.
 
                    
מדען חודש ספטמבר
מייקל פרדיי
22.9.1792-25.8.1867
 
כשאתם יושבים מול המחשב לאור המנורה, שומעים מוסיקה...אם כן, חשבו על מייקל פרדיי. תגליותיו והדברים שבנה בעקבותיהן, היו הבסיס לכל תעשיית החשמל המודרנית. 
 
 
 

 

Site Map | Top
כתובתנו: דרך הר הצופים 8 מעלה אדומים   כתובת למכתבים ת.ד 20 מעלה אדומים     
טלפון : 02-5902171     פקס  : 02-5902172
 

לייבסיטי - בניית אתרים