אשכול הפיס
למדעים טכנולוגיה ואומנויות
מעלה אדומים

        
        ככתובתנו: מדבר יהודה 5
            טלפון: 02-5902171
             פקס:02-5902172
 
דף הבית >> תערוכות
תערוכות          
 
תערוכת ציורים "על חיות ואנשים"של הצייר עזרא דוד אוקטובר 2013

עזרא דוד נולד באיראן בשנת 1956 וב-1960 עלה ארצה.
גדל בשדרות עד גיל 16.לאחר מכן התגייס לחיל המודיעין ושירת ביחידת עלית.
ב-1977 במהלך שירותו הצבאי גילה את חדוות הציור.
ב-1980 נישא לבחירת ליבו אורה עזרא הוא אב לארבעה.
היצירתיות של עזרא מתבטאת בתחומים רבים נוספים כגון: פיסול, גילוף בעץ ואפחלו ניגון ושירה.

                                                           
  
 
תערוכת צילומים של נאור אנקרי "מהמקום הכי נמוך" אוגוסט
2011


נאור אנקרי, בן 18, תושב מעלה אדומים. נאור למד עד כיתה ח' בבי"ס אמי"ת בנים ואחרי כן בפנימיית "יפתח", באבנת שליד ים המלח. בפנימיית "יפתח", נאור הביא לידי ביטוי את כשרון הצילום שלו במגמת הצילום. הצילומים בתערוכה משקפים את העליות והירידות במשך ארבעת השנים, שבהן למד בפנימייה. ההתעסקות בצילום מכל היבטיו החזירה לנאור את שמחת החיים ואת האופטימיות.
נאור מתאר את יצירותיו:
אני אוהב לצלם כי כאשר אני מצלם נקודת המבט שלי משתנה. כשאני רוצה לצלם משהו אני מסתכל עליו מכל מיני זוויות שונות. ובודק מהו הדבר העיקרי שנמצא במרכז העדשה שלי.דבר זה מלווה אותי גם בחיים האישיים שלי. כשעומדת בפני בעיה או כשאני מבולבל, אני משתדל להסתכל על הבעיה מזוויות שונות, באותה צורה שבה אני מצלם. דרך הזוויות השונות אני יכול למצוא לבעיה פתרון. שלא ראיתי קודם. המשמעות של התמונות שמופיעות בתיק עבודות שלי היא הדרך, המסע שלי בארבע שנים האחרונות.כך למשל, התמונות שהצבע השולט בהן הוא כחול, הן התמונות השלוות שמסמלות את הרגעים הטובים שלי בתקופה הזו. לעומתן, התמונות שהצבע השחור הוא המרכזי בהן, הן התמונות הקשות,שמסמלות את הרגעים הפחות טובים שלי בחיים..אך עדיין, בתוך כל התמונות הללו, אלו שמסמלות את הרגעים הטובים ואלו שמסמלות את הרגעים הקשים, מופיעים גם גוונים ורודים, שמסמלים את החיזוקים שעמדו לצידי בדרך שעברתי. בכל הזמנים תמיד היו לצידי וליוו אותי המשפחה שלי והחברים שלי. הם שעזרו לי והם בעצם הגוונים הוורודים שמלווים את מסע הפריחה שלי. בתמונות שבתיק העבודות שלי אפשר לראות את הספורט, החברים, הים, ההרים, האנשים, וקרני האור שיצאו בשבילי מהעננים כדי שאתעורר לחיים. השבילים, האהבה, המסתוריות, הכול בעצם נמצא בתוך התמונות שלי. אם מסתכלים על הסיפור שמספרות התמונות, אפשר בעצם לראות את הסיפור שלי, את מה שעברתי ולמדתי בארבע השנים האחרונות.

  

  

     

תערוכת צילומים "ירושלים שלי" מאת הצייר לב לוינסון

לב לוינסון נולד במוסקבה ב1935. תושב מעלה אדומים משנת 1990. "עבורי צילום הינו פתח אל העולם מאחר ומילדותי אני כבד שמיעה. צילום הוא שורות של השירים שלא שמעתי , משפטים מהשיחות שלא ניהלתי"......
  

  

  

 

תערוכת צילומים "שנתיים להתנתקות"

התערוכה הכואבת מספרת בתמונות מדהימות את סיפור ההתנתקות, התמונות צולמו באחת ההתנחלויות. התערוכה הוצבה באשכול הפיס במהלך חודשים ספטמבר-אוקטובר 2007 לציון שנתיים להתנתקות וזכתה לתגובות נרגשות.
  
  
  

תערוכת "עצים של נייר"

צוות האשכול וצוות המרכז לפיתוח סגלי הוראה נערכו לקראת בואה של התערוכה "עצים של נייר" מ"הגרפוטק הישראלי", תל אביב.בתערוכה מציגים אחד עשרה אומנים ישראלים יצירות מנייר שהכינו בעצמם. הנייר עשוי מעצים או שיחים או מנייר משוחזר המכילים את הצומחים.התערוכה פתוחה לקהל הרחב ולקהל התלמידים בפרט. תלמידי העיר מבתי - הספר היסודיים וחטיבות הביניים ומהמגזרים השונים באים לפעילות לימודית- חוייתית בתערוכה. התערוכה מזמנת פעילויות, המשלבות תחומי ידע מגווונים:

* היבטים אומנותיים - הכרות עם התערוכה ופעילויות יצירה בעיסת נייר והדפס על נייר עיתון.

* היבטים מדעיים ןטכנולוגיים - פעילויות לחקר תכונות של נייר, כתב סתרים, כרומטוגרפיה על נייר וסרט על ייצור נייר.

* היבטים כלליים - "עציונות" ( בדגש היסטורי, ציוני, מדרשי חז"ל ובוטני ), פינת קריקטורות ( בדגש חברתי ), "גלגולו של נייר" ( בדגש איכות הסביבה ).

בדרך זו התלמידים בונים תמונת עולם עשירה בנושא הנייר. המגוון הרחב ועושרן של הפעילויות דורש ארגון רב. לשם כך הכשרנו תלמידים מכיתות ח' של חטיבות הביניים "דקל וילנאי" להדרכת התלמידים. חגית - בת השרות הלאומי קיבלה את הקבוצות וניהלה את הפעילות. לוח הביקורים בתערוכה התמלא ולכן הארכנו את שהות התערוכה מחמישה שבועות לתשעה שבועות כדי להענות לכל הבקשות שהגיעו מבתי - הספר השונים בעיר.

  

  תערוכת "צבע המדבר"

תערוכה נודדת בנושא החיים במדבר - חיי הבדואים. תלמידים מכל בתי הספר הוזמנו לבקר וללמוד מקרוב על חיי הבדואים.

בתערוכה הוצב אוהל בדואי, תמונות מחיי היום יום, פרטי לבוש וכמו כן התלמידים התנסו באפיית פיתה בדואית באופן עצמאי באמצעות "טאבון" שהוצב באשכול. זו הייתה להם חוויה לימודית מרשימה ומעשירה מאוד.

הפעילות:
צוות הפסגה הכין פעילות לימודית שעיקרה הכרות עם חיי הבדואים, ופעילות אומנותית והכנת פיתות ממש כמו שמכינים בשטח.

  


 

תערוכת ט"ו בשבט

תערוכה שעולה כל שנה בחג האילנות. התערוכה כוללת לוחות המשלבות בתוכם תמונות ותוכן הקשור לט"ו בשבט.

הפעילות:

את הלוחות והתמונות ליוו פינות עבודה אשר המורים והתלמידים עברו ביניהם וענו על שאלות הקשורות בחג.את הפעילות וההפעלה יצר צוות האשכול.
   

תערוכת "על גלגלים"

תערוכה ניידת "על גלגלים" מכילה 18 דגמים בתחומי מדע שונים. דגמים אלה מהווים חלק מתוך מגוון דגמים המצוי במרכז רון ורדי. את התערוכה יצר ובנה מר ידידה ורדי. מבנה הדגמים מבוסס על גלגלים המעוצבים בצורות שונות. כל דגם ניתן להפעלה והוא מלווה בהוראות.התערוכה מביאה לתוך בית - הספר את חווית ההתנסות המדעית. התערוכה מאפשרת התנסות מדעית מקצועית בתחומי מדע הנגזרים מתוכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה. הנושאים מתוכנית הלימודים הניתנים להרחבה, הפעלה וחוויה לתלמידים הם:

* חומרים ואנרגיה

* כדור הארץ היקום, כולל מרכז כובד.

* גוף האדם, כולל אור וראיה, קול ועוד.
  
  
 

תערוכת "מראות"

בתקופה הקדומה היוצרים נחשבו למקור האלוהות כיוון שלפי אמונתם קיבלו השראה מאלוהים. האמן היה כלי שדרכו נאמרו דברי האל. במיתולוגיה היוונית המראה נחשבה לחפץ אלוהי. בתמונה שצוירה אפרודיטה, אלת האהבה, נוספה מראה המסמלת את האלוהות. בתקופה מאוחרת יותר תפקיד המראה השתנה ועתה הפך לחפץ שלילי המסמל מוות וטרגדיה.במאה ה - 20 השימוש במראה היה אחר: הציירים השתמשו במראה לטכניקה נוספת לפתרון יצירתי. הציירים טשטשו גבולות בין דמיון ומציאות, וגם קיבלו מימד של גודל אחר בתמונה. המראה לפעמים מעוותת דמות, וזאת כוונתו של האומן. בציוא ובשיר השתמשו במראה במשמעויות שונות.
  
      

תערוכת ציורים- רגשות על קצה העפרון- הציירת ויטה זלטקון

שמי ויטה זלטקון.נולדתי בחארקוב שבאוקראינה, שם סיימתי תואר ראשון לחינוך יסודי. עליתי ארצה ב1992 וסיימתי בהצלחה לימודי עיצוב גראפי במכללת אמונה. מאז צברתי ניסיון במשך 14 שנה כמעצבת גראפית.
אסיה הקסומה, על כל מטענה התרבותי והחברתי ריתקה אותי מאז ומעולם. תמיד נפעמתי מהמראה החיצוני של גיבוריה, עד שהיד נמשכה מעצמה אל העיפרון והתחילה ליצור. רציתי ללמוד, לדעת ולחקור יותר על הצעירים מלוכסני העיניים, שממבט ראשון נראים כעדינים ושבריריים, אך לאחר היכרות מתגלים כבעלי עוצמה, כושר עמידה וכוח רצון אדיר מאין כמותו.


     

    

         


 

 
לייבסיטי - בניית אתרים